به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

جلوگیری از اسپم شدن سایت

جلوگیری از اسپم شدن سایت

شما در کنار اینکه سایت خوبی داشته باشید باید تابع الگورتیم های گوگل باشید و سئویی که انجام می دهید باید نزدیک به سئوی کلاه سفید باشد تا سایت شما رتبه ی بهتری در گوگل داشته باشد و در صفحات اول گوگل قرار گیرد. در ادامه در مورد جلوگیری از اسپم شدن سایت بیشتر برای شما خواهیم گفت.

محتوای ضعیف

مطلبی در مورد اسپم سایت وجود دارد این است که همان گونه که می دانید ساخت محتوای سایت جایگاه مهمی در سئو دارا است و باید برای بهینه سازی وبسایت برای موتور جستجو، باید مورد توجه بسیار زیادی قرار گیرد. سایت باید به طور بادوم با مطالب بسیار طولانی و با کیفیت و در ارتباط با حیطه ی اصلی سایت به روز رسانی شود. در این سوی علایق متقاضی و سوالات و نیاز های وی در وهله ی اول قرار دارد. قابل اشاره است سئو سایت قوانین گوگل با برررسی محتوای سایت تعداد اسپم بودن آن را تا حد بسیار فراوانی متوجه می شود.

محتوای ضعیف
محتوای ضعیف

دامنه های شامل عدد

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که در مورد سئو سایت وجود دارد  دامنه های سایت می باشد. دامنه هایی که دارای عدد هستند امکان دارد به شکل اتوماتیک تولید شوند ایجاد اشتباه کنند. بنابر این اساس به احتمال فراوانی سبب اسپم شدن سایت خواهند شد. با به کارگیری موارد بالا خواهید توانست تا حد فراوانی مانع از اسپم شدن سایت در گوگل شوید. مدیر ضد اسپم گوگل چندین بار در موارد و سخنرانی های خود به این مطالب اشاره کرده است. در این ارتباط پیشنهاد می کنیم ویدیوی Matt’s 2012 موجود در یوتیوب در حیطه الگوریتم های شناسایی سایت های اسپم را ببینید.

دلایل دیگر اسپم سایت در گوگل

مواردی که در این مطلب ذکر شد موارد بسیار مهمی بود که در طراحی سایت و سئو سایت همواره با آنها سر و کار دارید اما موارد دیگری نیز هستند که می توانند به نوبه خود باعث پنالتی سایت شما و اسپم تشخیص داده شدن سایت توسط گوگل شوند. استفاده بیش از حد از انکر تکست ها در صفحات و استفاده از لینک های خروجی به صورت مخفی شده در منو ها یا فوتر سایت از جمله این موارد هستند.

دلایل دیگر اسپم سایت در گوگل
دلایل دیگر اسپم سایت در گوگل

در کنار تمام این موارد یک مورد دیگر وجود دارد مانند اینکه اطلاعات تماس مانند شماره تلفن ها و لینک شبکه های اجتماعی را در اطلاعات تماس خود قرار ندهید که باعث می شود سایت شما یک سایت واقعی تشخیص داده نشود و نیز باید تعداد صفحات شما به صورت متعادل باشد زیرا تعداد کم صفحات سایت بیشتر در معرض اسپم شدن توسط گوگل می باشند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.