به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

باطری سمعک و نکات نگهداری از آن!

باطری سمعک

مهم ترین بخش در نگهداری از سمعک، باطری آن است. چون این دستگاه ارتباط نزدیکی با بدن ما دارد. یکی از مهم ترین اجزای سمعک، باطری سمعک می باشد که کیفیت و قدرت آن تأثیر مستقیمی با عملکرد خوب سمعک شما دارد.

باطری سمعک و باطری های شارژی سمعک و شارژر باتری موارد مودر بحث امروز این مقاله هستند. در ابتدا باید با انواع باطری سمعک آشنا شویم و سپس ببینیم که چه شرایطی برای نگهداری باطری سمعک ها خوب است.

سمعک دستگاهی است که ارتباط نزدیکی با بدن شما دارد و نقش مهمی را برای شما ایفا می کند پس خیلی مهم است که تمام ساختار و اجزای آن به دقت و درستی انتخاب شوند.

با ادامه این مقاله برای بررسی انواع مختلف باطری سمعک و شرایط نگهداری و شارژ آنها همراه باشید.

 

انواع باطری سمعک

با توجه به بازار عرضه کننده این محصولات باطری های سمعک به دسته های زیر تقسیم می شوند:

بر اساس اندازه باطری سمعک به پنج دسته تقسیم می شوند: باطری 5، 10، 312 و 675. با توجه به میزان شنوایی مورد نیاز و قدرت دستگاه سمعک این باطری ها انتخاب می شوند.

همچنین برای اینکه نیاز به حفظ کردن این اعداد نباشد برای راحتی کار باطری سمعک بر اساس رنگ به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • رنگ آبی : اندازه 675
  • رنگ قهوه ای : اندازه 312
  • رنگ نارنجی : اندازه 13
  • رنگ زرد : اندازه 10
  • رنگ قرمز : اندازه 5

عمر باطری سمعک و مراقبت از آن

بر اساس مصرف معمول و روزانه اگر حساب شود یعنی به طور میانگین روزی 16 ساعت عمر باطری سمعک بسته به نوع و اندازه ی آن بین 5 تا 14 روز عمر می کند. و اگر به طور فاحشی میزان عمر باطری از این مقدار کمتر باشد مشکلی در سمعک یا جنس باطری آن وجود دارد.

رعایت چند نکته می تواند سلامت عمر باطری سمعک را تضمین کند:

  1. باطری را همیشه در دمای معمولی اتاق به شارژر باتری وصل کنید. حرارت زیاد از طول عمر باطری شما می کاهد.
  2. هنگامی که از سمعک استفاده نمی کنید درب باطری را باز کنید تا اگر رطوبتی در سمعک و روی باطری وجود دارد از بین برود.
  3. برای طول عمر بهتر و عملکرد بهتر باطری آنها را بدون بسته بندی در کیف یا جیب خود نگذارید زیرا اولا ممکن است زودتر تخلیه شوند دوما در ارتباط با اشیا فلزی ممکن است اتصالی کنند و تخلیه شوند.

باطری های شارژی سمعک

با توجه به اینکه به نظر شارژر باتری سمعک و باطری های شارژی خرید بهتری به حساب می آیند اما مصرف باطری های یکبار مصرف سمعک متداول تر است.

معروف ترین نوع باطری سمعک باطری های یکبار مصرف روی-هوا یا معروف به زینک-ایر هستند. پس از خطر آفرین بودن باطری های جیوه ای برای سلامت استفاده از آنها در سمعک ممنوع شد.

اما در باطی هایی هم وجود دارند که به شارژر باتری متصل می شوند و عملکرد قابل قبولی دارند.

نحوه استفاده از باطری های ( zinc-air )

زمانی که برچسب باطری سمعک را جدا می کنید جریان هوا با روی موجود در باطری واکنش نشان می دهد و باطری شروع به فعالیت می کند اما بهتر آن است که پس از یک دقیقه باطری را جایگذاری کنید و استفاده کنید تا به طور کامل باطری فعال شده باشد.

در نظر داشته باشید زمانی که برچسب را جدا می کنید دیگر نمی توانید فعالیت باطری را متوقف کنید پس اطمینان حاصل کنید که در زمان مورد نیازتان باطری را باز کنید.

باطری های سمعک را در جای خشک و خنک باید نگهداری کنید اما از گذاشتن باطری های روی-هوا در یخچال خودداری کنید زیرا طول عمر باطری را کاهش می دهد.

برند های مشهور باطری سمعک

برند های مختلفی برای باطری سمعک و شارژر باتری و باطری های غیر قابل شارژ سمعک وجود دارد که مشهور ترین آنها باطری دوراسل و ریوواک است.

اما صرف نظر از کیفیت برند های باطری انتخاب بهترین باطری با کمک و مشاوره امکان پذیر است و مهم تر از همه مراقب هایی که از دستگاه سمعک خود و شارژر باتری آن و باطری های بکبار مصرف سمعک می کنید.

 

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.