به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

سئوی برون سایتی یا Off-page SEO

سئوی برون سایتی یا Off-page SEO

در مقاله گذشته، سئو درون سایتی یا On-Page SEO را بطور کامل برای شما معرفی کردیم و گفتیم که اولین حرکت در شروع یک پروسه سئو، سئوی درون سایتی است. اما پس از انجام این مرحله باید سئوی برون سایتی یا Off-page SEO را نیز شروع کنیم که طبیعتا سخت تر از مرحله اول نیز هست! با وب‌سایت جامع مقالات سئو همراه باشید.

سئوی برون سایتی یا Off-page SEO

اگر وب‌سایتی به شما لینک بدهد، این لینک از باب او یک «لینک خارجی»ست و فقره سبب شما یک «بک لینک». رابطه داشتن بک لینک از وب‌سایت‌های دیگر، به نوعی اعتباری از باب شماست. گوگل می‌خواهد بداند که شما تا چه حد مفخم هستید؟ تا چه حد درباره شما در وب‌سایت‌های یكسان گفتگو می‌شود؟ تا چه حد (در آن موضوعی که می‌خواهید رتبه بگیرید) به آدرس یک انسیكلوپدی شناخته می‌شوید؟ و…

و اما اصلی‌ترین روش‌هایی که می توانید بک لینک بگیرید:

خرید بک لینک

وب‌سایت‌هایی هستند که در ازای آهار مبلغی به صورت ماهیانه (یا هر زمان‌بندی دیگر)، کلمه‌ای را در قدری از وب‌سایت‌شان به توشه آهنگ مورد نظرتان لینک می‌کنند. در واقع می توان کفت که بک لینک یکی از مهمترین اصول و مبانی سئو است.

نکته 1: در خریداری بک لینک التفات داشته باشید که از وب‌سایت‌های اسپم و با رنک پی و با مطلب غیرمرتبط سودا نکنید. گوگل به خرید بک لینک بسیار رقیق القلب است و اگر آگاه شود که این کار را می کنید، برایتان مزاحمت ازدحام می‌شود!

نکته 2: دقت کنید که به موقع، بک لینک‌هایی را که ابتیاع کرده‌اید، شارژ کنید! اگر بک لینک شما از سایتی پاک بشود، گوگل فرض را بر این می‌گذارد که شما لینک می‌خرید و این را به احصائیه سئوی کلاه سپید شما می‌گذارد!

سئوی برون سایتی یا Off-page SEO

بدون شک مهم‌ترین بخش یک پروژه سئو هیمن سئو برون سایتی است که باید به باریك اندیش ترین شکل ممکن و با نقشه و هدف انجام شود.

لازم به تشریح است که موتورهای رسیدگی سال ها در كوشش بوده اند تا بهترین پیامدها را در بندگی جستجوکنندگان تحكیم دهند. بدین طرح آهنگ آنها موردها هردری به سئو درون سایتی، سایر فاکتورهای کیفی و سئو خارج و درون ظاهر سایتی را در رتبه زندانی سایت ها نظر نمونه غلام اند.

در ظاهر اصل این نهج می آمادگی گت که سئو برونه و باطن سایتی به آنها این حسرت را می دهد که جهان به چه نحو سایت بخصوصی را ثبات است بشناسد!؟ سایتی که مفید نفحه مطمئنا ارجاعات به مراحل بیشتری از سایت های پسین به آن وجود خواهد داشت. بعلاوه بسیار در شبکه های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته خواهد شد و دنبال کنندگان بیشتری در پی دارد.

سئوی برون سایتی یا Off-page SEO

تبادل لینک

فقره سبب حی شما وب‌سایتی درعوض جهت «تور ترکیه» دارید. با یک وب‌سایت که «تور تایلند» نشان دادن می‌دهد صلح می‌کنید که لینک شما را در وب سایتش قرار دهد و شما نیز همزمان با او (که لینک «تور ترکیه» شما را می‌گذارد)، در وب‌سایت‌تان لینک «تور تایلند» را استقرار می‌دهید. تبادل لینک خود یکی از پرکاربردترین روش های سئو است.

ریپورتاژ خبری

برخی از وب‌سایت‌ها حاضرند تا در ازای ستاندن مبلغی، راجع به حساب شما ریپورتاژ مربوط به خبر اخباری اخباری درج کنند. Press Release، در واقع یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است که راجع به حساب سئو هم کاربرد دارد. باید متنی را (ترجیحا بالای 400 کلمه) که حایز چند عکس و لینک شماست درعوض جهت اجیره خوار وب‌سایت تیر بفرستید و او نیز باید این ریپورتاژها را با لینک Follow برای شما در وب‌سایتش درج کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.