به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

دلیل دیر ایندکس شدن سایت

دلیل دیر ایندکس شدن سایت

دیر ایندکس شدن صفحات وبسایت در گوگل می‌تواند به عنوان یک خرامش فقره سبب وبسایت‌های نوپرست و درعوض جهت وبسایت‌هایی با مساله ها نامربوط و موثق به سئوی تکنیکال یا کیفیت وسط جوف رحم باشد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا حجج بالقوه‌ی اینکه چرا ممکن است گوگل با ایندکس شدن سایت شما مشکل داشته نكهت امید را بیابید. گاهی دوران این مساله ها می‌تواند آهسته معدوم شود، اما زمان‌هایی حیات دارد که باید عمیق‌تر شوید تا علت عمده ایندکس نشدن صفحات سایت خود را بیابید. در این بخش از سری مقالات مبانی سئو قصد داریم دلیل دیر ایندکس شدن سایت را برای شما بازگو کنیم.

به این مناسبت پس در این نوشته گفتار حجت ها ایندکس نشدن سایت و بازهم مشکلاتی که موجب دیر ایندکس شدن سایت در گوگل می‌شود را دقت می‌کنیم.

دلیل دیر ایندکس شدن سایت

دلایل تأثیر گذر ردشدن در ایندکس شدن

در صورتی که صفحات شما یک کد جواب اجابت آقا 200  (OK) را ابداع نکنند، چشمداشت نداشته باشید موتورهای جستجو آنها را ایندکس کنند (OK یا جزا موفق، زمانی است که التماس در وب مالك با نصرت و شكست پردازش شود و بطن را به مرورگر بازگرداند، اکثرا خواهش های http در این فضا هوا محیط شرایط هستند). گاهی عهد احوال URLها که به طور غیرمنتظر ریدایرکت می‌شوند خطاهای 404 یا 500 بسته مسایل CMS، مسائل نامربوط و موثق به پدر یا خطای کاربر ابداع می‌کنند. بابت قوی پشتی از اینکه URL درعوض جهت صفحه شما به عصمت بارگذاری شده، یک بررسی آرام ادا دهید. اگر نشانی عزم بارگذاری می‌شود و شما آن را می بینید، احیانا خوب است. اما می‌توانید پایان دایم URLهایی را از آینه HTTPStatus.io بابت تأیید راه‌اندازی کنید.

دلیل دیر ایندکس شدن سایت

فایل robots.txt در وبسایت شما (به عنوان نمودار در http://www.domain.com/robots.txt نو و قدیم اتفاق شده) دستورات خزیدن (کراول) به گوگل می‌دهد. اگر سامان خاصی از وبسایت شما توسط گوگل ایندکس نشده، ایدون اولیه مکانی است که باید تدقیق کنید. در صورتی که صفحه‌ای بر روی سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در قبلا ایندکس شده است و اکنون وساطت robots.txt ارتفاع شده است، گوگل ممکن است پیامی علامت دهد قصه گو بر اینکه «صفحه در معرض توان ازاله به این علامت که فایل robots.txt در URL اسكان دارد». مطلب در عكس زیر علامت داده شده است:

یکی آخرت از ادله مرسوم و دمده اینکه چرا ممکن است صفحات در گوگل ایندکس نشوند این است که ممکن است متا تگ « noindex» دربرگ داشته باشید. هنگامی که گوگل این متا تگ robots را می‌بیند یک اجازت درخفا است که نباید صفحه را ایندکس کند. گوگل شروع و انتها به این اذن عزت می‌گذارد و می‌تواند به چند شکل سپرده به هنجار کد گذاری آن باشد:

دلیل دیر ایندکس شدن سایت

برای ملاحظه اینکه برگ شما آیا دارای متا تگ ربات‌های noindex است، منشا کد را آگاهی کنید و کد را درپی کنید. اگر وبسایت شما با جاوا اسکریپت رندر شده است، ممکن است اجباری ریح از فایده خو Inspect Element گوگل کروم به خاطر بینایی دیداربه طور مخدوش استفاده کنید. شبیه متا تگ robots، یک تگ X-robots وسع استعداد کنترل کردن ایندکس شدن در گوگل را از آبگین یک تگ سطح نوا آذوقه (page-level tag) مجهز می‌کند. با این حال، این تگ در هدر بازتاب یک عزم خاص یا سند استعمال می‌شود.

این تگ حسب معمول بر روی صفحات غیر HTML استعمال می‌شود که هیچهستی و عدم ندارد مثل هماهنگ فایل‌های PDF، فایل‌های DOC و دیگر فایل‌هایی که وبمستران وازده و شوقمند نیستند در گوگل ایندکس شود. تکرار محتوای داخلی یک ریسک درخصوص هر سئو کاری است. محتوای تکراری اندرونی ممکن است موجب شود گوگل برگ شما را ایندکس نکند، اما نسبت‌های افزون محتوای تکراری در صفحات شما احیانا انگیزه خواهد شد که رتبه‌بندی نوع پروری نگیرید. به این مناسبت پس اگر ورق خاصی دارید که حشمت مازاد یدكی محتوای مانند با فیش و دنیا اولی در سایت شما دارد ممکن است این دلیلی نفحه که صفحه شما در گوگل ایندکس نشده و یا رتبه‌بندی خوبی نگیرد. برای تدقیق محتوای داخله تکراری، اراده می‌شود که از اسباب Siteliner درخصوص کراول شدن وبسایت خود استعمال کنید. این وسایل به شما همه صفحات با محتوای تکراری را اعلامیه می‌دهد و هم به شما یه نمایه گرافیکی از اینکه چند ناف دل مركز بر روی وبسایت شما تکرار شده است را مدال می‌دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.