به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت

بخش مهمی از پروسه سئو یک سایت مربوط به انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت است که یکی از مهمترین موارد مبانی سئو بوده و نقشی کلیدی در بهینه سازی وب‌سایت دارد. با مجله سئو همراه باشید تا شما را با کلیدی ترین نکات مربوط به انتخاب کلمات مناسب برای سایت آشنا کنیم.

اگر بنا باشد یک اصطلاح خاص را به منزله علت اصلی صعود اینترنت در سالهای اخیر شناسایی کنیم بی‌ گمان آن اصطلاح، «واژه‌ های کلیدی» می‌ باشد. واژه‌ های کلیدی، واژه‌ هایی می‌ باشند که ما بابت آشكار کردن کالا‌ها، خدمات، و جستجوی پرسش‌ های مان، در موتورهای جستجو آن‌ها را سرچ می‌نماییم.

کلمات کلیدی
انتخاب کلمات کلیدی برای سئو

مناسب‌ تر آن است که قبل از اختیار واژه‌ های کلیدی کسب و کارتان به توصیه سئو سایت خود، ابتدا بررسی در مورد اجتماع آماری مشتری‌ های احتمالی تان اعمال بدهید، نیاز سنجی نمایید و بعد واژه‌ های کلیدی شایسته با طرح ریزی سایت تان را اختیار نمایید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب
با این رویکرد شما نه به سراغ واژه‌ های کلی و جامع می‌روید و نه كلام نامناسبی را اختیار می‌ کنید بلکه لفظ کلیدی را راجع به طراحی سایت تان گزینش می‌ کنید که به صورت روشن و معلوم مربوط به تلاش و کسب و کار شما باشد. در ابتدا همه ی کلمات کلیدی را بر اصل شاخص بازدهی مرتب کنید، همانطور که قبلا اشاره کردیم بالا بودن شاخص بازدهی نشان دهنده کلمه کلیدی مناسب تر است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب
شما به خاطر افزودن ویزیت سایتتان از موتورهای رسیدگی احتیاج به کلمات کلیدی زیادی ندارید. 5 کلمه کلیدی برتر را انتخاب کنید و به آنها رنگ سبز دهید سپس 30 کلمه کلیدی خوب بعدی را اختیار کرده و با رنگ زرد روشن کنید و 65 کلمه کلیدی بعدی را بعنوان مکمل با رنگ سرخ مشخص کنید.در آخر لیست مناسبی از کلمات کلیدی دارید که رنگ سبز را بعنوان آغازین انتخاب، رنگ زرد را بعنوان گزینه بعدی و رنگ سرخ را فقط در موارد خاص بکار بگیرید.

رقابت

به شما نشان می‌دهد که چه قدر از رقیبان صفحه خود را بابت این کلمات کلیدی سئو کرده‌اند. در واقع همه ی سایت‌هایی که کلمات کلیدی قبیل به شما دارند رقبای آنلاین شما در جذب کاربران هستند. در نتیجه کلمات کلیدی که رقبای کمتری راجع به شما به همنشین دارند متشخصه بالاتری خواهند داشت و درخصوص شما کلمات کلیدی مناسب‌تری هستند.

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی که بیشترین چشمداشت را دارند را اختیار کرده و از آنها کلمات کلیدی طولانی تری بسازید، این روش اولین گامی است است که ترافیک اندکی را به وب سایت شما هدایت می کند و پیش زمینه ی كامیابی در کلمات کلیدی خاص تر و رقابتی تر می باشد.
به نشانی نمونه اگر کلمه ی کلیدی مد نظر شما “لپ تاپ” می باشد می توانید در این مرتبه از کلمه کلیدی طولانی تری قرین “خرید لپ تاپ در تهران” و یا “قیمت لپ تاپ سونی” و “مشاوره فروش لپ تاپ” و … استعمال کنید . توجه داشته باشید که کلمات کلیدی طولانی بسیار تاثیر گذار هستند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.