به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

آشنایی با شبکه اجتماعی لینکداین

آشنایی با شبکه اجتماعی لینکداین

شبکه همگانی معاشرتی و انفرادی حرفه‌ای لینکداین ( LinkedIn ) بزرگترین شبکه حرفه‌ای كرانه ها و انفس با بیش از ۲۵۰ هزارهزار عضو از بیش از ۲۰۰ کشور و پیرامون جوراجور از بكلی دنیا است. در ادامه در مطلب شبکه های اجتماعی در مورد آشنایی با شبکه اجتماعی لینکداین بیشتر می گوییم.

آشنایی با شبکه اجتماعی لینکداین

این شبکه مدنی جمعی حرفه‌ای هدفی ساده را در سر می‌پروراند: اتحاد تحویل دادن حرفه‌ای‌های آفاق با یکدیگر به طرح آهنگ نقصان کارایی و فیروزی آنها.با التصاق به این شبکه همگانی معاشرتی و انفرادی کاربران می‌توانند به افراد،‌ مشاغل، اخبار، دانسته ها نوگرا و ‌دیدگاه‌های مختلفی که می‌توانند در ارتقا حرفه‌ای آنها تاثیرگذار باشند،‌ دسترسی پیدا کنند.

این شرکت در سال 2002 از خانه مقام بنیانگذارش،‌ رید هافمن خلق شد و وا كردن رسماً آن در وقایع خدای نامه پنجم مه 2003 به ثبت رسید. تیم ارشاد این شرکت را مدیرانی از شرکت‌های یاهو،‌ گوگل،‌ مایکروسافت، پی‌پال و الکترونیک آرتز تشکیل داده‌اند. بیشترین بخش فایده این شبکه همگانی معاشرتی و انفرادی از اشتراک کاربران و فروش تبلیغات به دست می‌آید.

تاریخچه:

جف وینر مدیر کنونی لینکد‌این است که سابقا از مدیران اجرایی شرکت یاهو بوده‌ است. این شرکت در سال 2002 میانجیگری رید هافمن و چند تن از اعضای تیم تاسیس شرکت PayPal ساختن شد. هافمن که سابقا عالم لینکد‌این بوده‌ است اکنون خواجگی ریخت مدیره این شرکت را به میانجیگری دارد. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا بوده و دفاتری نیز در شیکاگو، نیویورک،‌لندن و دابلین دارد.لینکداین در مارس سال 2006 به سوددهی وصول قبض و طی ژانویه سال 2011 به سرمایه‌ای 103 هزارهزار دلاری دست برملا کرد.

لینکداین در سال 2010 در دوبلین ایرلند دفتر بین‌المللی باز كردن کرد و از شرکتی به نام Tiger Global Manegement سرمایه‌گذاری به مرتبت 20 میلیون دلار اخذ کرد. در اکتبر نیز سال سیلیکون‌ولی این شرکت را در میان 10 شرکت مرجح فهرست 100 شرکت معتبر خود معرفی کرد و در ماه دسامبر ارزش سهم ها نصیب ها این شرکت در بازار‌های اختصاصاختصاصی به 1.575 میلیارد دلار رسید.

در ژانویه 2011 اولیه سری معامله همگانی كمونیستی سهم ها نصیب ها این شرکت مطلع شد. در هم سال حاصل كردن این شرکت از فروش تبلیغات به 154.6 هزارهزار دلار رسید و در این بخش از بازرگانی توانست از توئیتر سبقت بگیرد. در سال 2012 لینکداین بیان کرد میوه بهره خالصش در چهار ماهه اول سال علاقه به چهارماهه اول سال 2011 درحدود 140 درصد افزایش داشته‌است و كسب كردن درآوردن این شرکت در چهارماهه دوم سال بین 210 تا 215 هزارهزار دلار برملا شد.

در سال 2012 بزرگترین شبیخون سایبری به این شرکت ادا گرفت و نام کاربری و نام‌های گذار 6.4 میلیون نفر از کاربران این شبکه به دزدی رفت و لینکداین در متساوی از کاربرانش درخواست کرد که رمزهای گذشتن مرور خود را تبدل دهند، این حادثه انتقادات مازاد یدكی را درخصوص این شبکه مدنی جمعی در پی داشت.

عضویت:

در سال 2013 شبکه همگانی معاشرتی و انفرادی حرفه‌ای لینکداین بیش از 259 هزارهزار نفر کاربر در بیش از 200 کشور و منطقه نوع به نوع و همگون گیتی افق ها به دست آورد. معیار کاربران این شبکه اجتماعی با رقبایی مانوس Viadeo با 50 هزارهزار نفر کاربر و XING با 10 هزارهزار نفر کاربر شایسته مقایسه نیست. در هر دم دو نفر به عضویت لینکداین در می‌آیند و به این شکل روند عضویت در این شبکه رشد ثانیه‌ای دارد.

آشنایی با شبکه اجتماعی لینکداین

هندوستان با رابطه داشتن 20 هزارهزار کاربر لینکد‌این،‌ به عنوان برترین کشور از نظر سرعت رشد اندازه کاربر در سال 2013 شناخته شد.بیشترین مرتبه کاربران لینکد‌این به آمریکا مختص داشته و ساکنان این کشور 93 میلیون نفر ار کاربران این شبکه را تشکیل داده‌اند.

پس از آمریکا هندوستان تحكیم داشته و پس از آن برزیل با 16 میلیون کاربر، بریتانیا با 14 میلیون کاربر، کانادا با 9 هزارهزار کاربر، اروپا با هفت میلیون کاربر، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک و استرالیا هریک با 6 میلیون کاربر، هلند با پنج میلیون نفر و چین با چهار هزارهزار نفر کاربر به نظام زیادترین بخش از شلوغی کاربران این شبکه مدنی جمعی حرفه‌ای را تشکیل داده‌اند.

خصوصیات لینکداین:

یکی از مقاصد شبکه لینکداین این است که به کاربرانش امکان دسترسی به لیستی از جزئیات سروكار با افرادی را که با آنها شناخت داشته و در این شبکه با نشانی روابط یا Connections شناخته می‌شوند خواهد داد و کاربران می‌توانند از هرکسی فراخوانی کنند تا به این لیست مضاف شوند. با این‌همه اگر فرد احضار شده به جای قبول دعوت گزینه او را نمی‌شناسم یا هرزنامه را تفویض اجازه تصرف کند، از آن علیه کاربر دعوت‌کننده استعمال خواهد شد و درصورتی که کاربر حد اضافی از این نوع پاسخ‌ها گرفتن کند، با خطر نامتناهی شدن یا امانت شدن حساب‌ کاربری محاذی خواهد شد.

از و دنیا اولی کارایی‌های این شبکه می‌توان به این گزینه‌ها ایما کرد: داشتن شبکه‌ای از روابط کاری و ارتباطات مرتبط با هریک از آن‌ها، فضیلت یافتن شغل از طریق گرفتن موعظه مجله از سوی اعضای شبکه، یافتن نیروی کار از سوی شرکت‌ها از آیینه شناساندن شغل ها و سوال بابت نیروهای ارزنده، بازخوانی آرشیو مدیرانی که قصد استخدام دارند.

پادرمیانی نفوس جویای کار و سوال حیث یافتن فردی که بتواند به مدیران توصیه‌نامه ارائه کند، استفاده از نقش درعوض جهت گلچین برگزیدن هویت، امکان ذخیره‌سازی مشاغلی که فرد به آنها علاقمند است، خلف کردن آگاهانیدن شرکت‌ها و دریافت پیام‌هایی درباره استخدام از سوی آنها، امکان نگرش باصره پرونده افرادی که بایگانی کاربر را معاینه کرده‌اند.

همچنین بخش پاسخ‌های لینکداین مالوف پاسخ‌های یاهو به کاربران امکان می‌دهد پرسشی را از باب کل کاربران مطرح کرده و استدعا پاسخ کنند، با این اختلاف که پرسش‌ها محوریت حرفه‌ای و شغلی دارند. این شبکه ایضاً از بخش نظرسنجی هم برخور است که از سال 2011 راه‌اندازی شده‌است. در سال 2013 نیز این شرکت Sponsored Updates ad service را راه‌اندازی کرد،‌ سرویسی که به شفیع آن كسان و شرکت‌ها می‌توانند با آهار مبلغی لینکداین را به آدرس پشتیبان مالی محتوایی که قصد پراكندن آن را دارند،‌ آشنا كردن کنند. این یکی از رایج‌ترین شیوه‌های درآمدزایی برای شبکه‌های همگانی معاشرتی و انفرادی به شمار می‌رود.

اپلیکیشن‌‌ها

نسخه موبایلی لینکداین در فوریه سال 2008 انتشار شد تا کاربران در هر زمان و مکانی امکان دسترسی به این شبکه را داشته باشند. مسوده موبایلی این شبکه در 6 كلمه چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و اسپانیایی قابل دسترسی است درحالی که رونوشت آغازین لینکداین با 20 تعبیر متنوع طرح ریزی شده‌ بود.

در آگوست 2011 این شرکت اپلیکیشن‌هایش را حیث آی‌فون، گوشی‌های اندرویدی و HTML5 مسالمت جویی کرده و پیشرفت داد و به همین واسطه نمونه و غیراستاندارد نمودن این شبکه از طریق اپلیکیشن‌ها با افزایشی 400 درصدی قبال شد. این شبکه در اکتبر سال دیرین فعالیت ها ویژه‌ای به نام Intro را مختص اختصاص دادن خاص كردن کاربران آی‌فون ارائه کرد که بر‌اساس آن آیکونی از اطلاعات پروفایل لینکداین نفوس در ایمیل‌هایی که از طریق قاعده ایمیل رسمی آی‌فون نمایش داده‌ می شدند ایفاد می‌شود. این کار به شفاعت كننده گذشتن مرور سپردن همگی ایمیل‌های سفیر شده و ستاندن شده آی‌فون از حقیقت امر سرور‌های لینکداین میسور و امكان ناپذیر شده‌است.a

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.