به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

تحقیقات کلمات کلیدی برای استفاده از سئو کلاه سفید

تحقیقات کلمات کلید برای استفاده از سئو کلاه سفید

یکی از مواردی که در مورد مبانی سئو وجود دارد این است که موتور جستجوی گوگل هر روز با تغییرات بسیار زیادی مواجه می شود و الگوریتم خود را با توجه نیاز روز تغییر می دهد. موتور جستجو گوگل به دنبال برطرف کردن نیازهای کاربران خود می باشد. این موتور جستجو به دنبال عنوانی می باشد که توسط مخاطبان جستجو می شود.

تحقیقات کلمات کلید برای استفاده از سئو کلاه سفید

پیدا کردن کلمات مناسب برای فعالیت در وب سایت های مورد نظر یکی از پراهمیت ترین کارهایی می باشد که باید در زمینه سئو وب سایت خود اعمال نمایید. تمام فعالیت های که در زمینه ی بهینه سازی صورت می گیرد توسط کارشناس و متخصص سئو صورت می گیرد. در ادامه شما را با مقاله ی تحقیقات کلمات کلیدی برای استفاده از سئو کلاه سفید بیشتر آشنا خواهیم کرد.

وظیفه متخصص و کارشناس سئو این است که کلمات کلیدی مناسب را برای تولید محتوای وب سایت پیدا کند و آنها را در صفحات مورد نظر قرار دهد. شما در هر رده ای از کسب و کار خود که هستید تا حدودی در مورد کلمات کلیدی خود آگاهی دارید و می دانید که چه کلمات کلیدی برای شما کاربردی تر هستند.

مطلبی که ممکن است که کار شما را برای پیدا کردن کلمات کلیدی آسان تر کند این است که می توانید با استفاده از ابزارهای گوناگون به علاوه بر کلمات کلیدی که به آنها نیاز دارید عبارات و کلمات کلیدی جدیدی را بیابید و در کنار این موضوع می توانید بفهمید که چه مواردی در جستجو گوگل بیشتر استفاده می شود و عبارت هایی را که در نظر دارید را با کلمات کلیدی پیشنهادی مقایسه نمایید.

موتور جستجو گوگل برای اینکه شما به راحتی کلمات کلیدی مورد نیاز خود را پیدا کنید دو ابزار معروف را در اختیار شما قرار داده است. این ابزارها Google Trends و Google keyword Planner نام دارند که با بکارگیری این دو ابزار می توانید کلمات کلیدی که در زمینه فعالیتی خود را نیاز دارید را پیدا کنید.

Google trends

شما برای اینکه بتوانید کلمه کلیدی خود را با این ابزار پیدا کنید باید به سایت google trends مراجعه کنید. این سایت به راحتی می تواند پراهمیت کلماتی را که شما نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید به این سایت رجوع کنید و کلمات کلیدی که مربوط به کسب و کار شما می باشد را قسمت جستجو فوقانی سایت درج کنید و در مورد آن جستجو نمایید. برای مثال اگر وب سایتی در زمینه خدمات سئو دارید می توانید از کلماتی استفاده کنید که درباره ی سئو و طراحی سایت می باشد و کلماتی که در این مورد هستند را در قسمت جستجو سایت بنویسید.

تحقیقات کلمات کلید برای استفاده از سئو کلاه سفید

پس از اینکه شما کلمه مورد نظر خود را وارد کردید و در مورد آن کلماتی که مربوط به کلمه کلیدی شما می باشد را نمایش خواهد داد. در قسمت Related searches می توانید کلماتی که به پیشنهاد می شود را مشاهد کنید. این کلمات در ارتباط با کلمه کلیدی می باشد که آن ها را جستجو کرده اید. در این قسمت در بخش وجود دارد که یکی از آن top و دیگری rising می باشد که قسمت top مهمترین کلماتی که مورد نیاز شما می باشد را به شما پیشنهاد خواهد داد و قسمت rising کلماتی که در موتور جستجو بیشتر مورد استفاده مخاطبان می باشد را به شما نمایش می دهد.

در سایت google trends می توانید کلماتی که مدنظر دارید را با کلماتی که ممکن است برای شما مفید باشد را با هم مقایسه کنید و به یک نتیجه گیری کلی برید تنها کافی است که کلمه ای که قصد دارید با کلمه مدنظر خود را در قسمت add term را در بخش compare این نرم افزار اعمال نمایید.

Google AdWords Keyword Planner

نرم افزار دیگری که می توانید از برای یافتن کلمات کلیدی از آن استفاده کنید keyword planner می باشد که جایگزین برنامه google keyword tool می باشد و کاربردهای بیشتری نسبت به برنامه قدیمی خود دارد. برای اینکه بتوانید از تمام خدمات این ابزار استفاده کنید باید حتما در گوگل عضو شوید. در واقع این ابزار کلمات کلیدی مورد نظر را به شما ارائه می دهدی و ابزاری به نام google trends پر اهمیت ترین کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می کند.
به علت فیلترینگی که در ایران وجود دارد باید حتما قبل از استفاده از این ابزار، از آی پی غیر ایرانی استفاده کنید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.