به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

با تکنولوژی های کسب و کار بیشتر آشنا شوید

آشنایی با تکنیک های جدید کسب و کار همیشه مورد نیاز است و باید به آنها توجه کرد. دلیل اصلی این نیاز را باید عقب نماندن از سایر رقبا در زمینه اوج گیری اقتصادی دانست. اگر شما با تکنولوژی های کسب و کار بیشتر آشنا شوید می توانید در این زمینه پیشرفت زیادی را تجربه نمایید.

تیم مقالات کسب و کار :

به گزارش صرفه جویی آنلاین به نقل از زومیت، همان طور که در جریان هستید، این روزها تلفن های هوشمند و شبکه های همگانی معاشرتی و انفرادی دنیا را تغییر داده اند و نقش هوش ساختگی و معماری قدر داده های توزیع شده در آن ها مشهود است. هر حقوق بگیر برای اینکه ارتقا کند، باید تکنولوژی های جدید و تأثیر آن روی کسب و کار خود را درک کند.

از آنجایی که ما نمی دانیم در آینده چه تکنولوژی همه گیر خواهد شد، نمی توانیم خودمان را از قبل آماده کنیم. اما اگر در مورد مباحث محبوب و مورد توجه معلومات داشته باشیم، می توانیم با تمهید بیشتری به خوش آمد پذیره ابرازعلاقه آن ها برویم. شاید آبخورد و آینده ی کسب و کار شما نیز به همین موضوع فرمانبردار باشد.

۱- معماری جدید محاسبات

ترانزیستورهای زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را قبل از اینکه تأثیرات اتمی وارد بازی شوند و عملکرد تکنولوژی را غیرممکن کنند، روی تراشه های سیلیکونی نصب کنید. متخصصان برای تعیین زمان دقیق این اتفاق هنوز به توافق میوه نارس اند؛ اما این اتفاق مطمئنا در ۵ سال آینده به وقوع خواهد پیوست.

مطمئنا راه های زیاد دیگری به جز نقصان تعداد ترانزیستورها برای بهبود عملکرد تراشه  وجود دارند؛ مانند FPGA ،ASIC و ۳D stacking. اما به نظر نمی رسد که این راه ها بیشتر از یک یا دو دهه در آینده دوام داشته باشند. ما برای اینکه بتوانیم در ۵۰ سال آینده به تکنولوژی آباد برسیم، اساسا به معماری های جدید مانند رایانش کوانتومی و تراشه های عصبی فقر خواهیم داشت.

خبر خوب این است که این معماری ها بسیار توسعه یافته هستند و طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد تأثیر تجاری آن خواهیم بود. خبر بد این است زمانی که معماری جدیدی ارائه می شود، هیچ کس طرز استعمال از آن را نمی داند. این معماری ها پتانسیل های زیادی دارند؛ اما مانند هر چیز دیگری مقدار زمان می برد تا با همه ی ویژگی های آن ها آشنا شوند.

 

۲- مهندسی ژنتیک

همان طور که علما کامپیوتر از ۵۰ سال گذشته در حال توسعه دادن زبان های نرم افزاری هستند، زیست شناسان نیز در تلاش هستند تا به فهم بهتری از نوعی کد های عمومیت یا کدهای ژنتیک برسند. اگرچه این رشته توانسته است ترفیع علمی خوبی داشته باشد؛ اما تأثیر آن نسبتا کم بوده است.

این فرآیند در سال ۲۰۰۳ و با تکمیل پروژه ی ژنوم انسانی آغاز به کار کرده است. آن ها به تازگی برای اولین بار متوجه شده اند که DNA چگونه با بیولوژی تعامل می کند و این موضوع بشر را به سمت شناخت ژنوم سرطان و ارتقا های ملموس در صنعت کشاورزی هدایت کرده است. این اولین باری است که ژنومیک در ابعادی بیش از یک تحقیق علمی سعی می کند و به منبع جدید طرح ها تبدیل شده است.

تکنولوژی جدیدی به نام کریسپر به فلسفه دانان اجازه می دهد که ژن ها را تصحیح کنند. فی الواقع می توان گفت تکنولوژی های در حال حاضر به كیل ای ساده هستند که حتی زیست شناسان غیر حرفه ای نیز می توانند از آن ها استفاده کنند و به این دلیل امید داریم که مهندسی ژنتیک در تمام صنایع همه گیر شود.

 

۳- علم مواد

آزمون و خطا یک روش سنتی برای بهبود مواد اولیه ی ساختن یک محصول است. شما در این روش مواد اولیه یا شیوه ی انجام کار را باهم ترکیب و سپس نتیجه را تحلیل می کنید. به عنوان مثال یک آهنگر قرون وسطایی متوجه شد شمشیرهایی که از آهن زنگ زده ساخته می شوند، بهتر از بقیه ی شمشیرها هستند.

جالب است بدانید که امروزه علم مواد یک کسب و کار هزارهزار دلاری محسوب می شود. به عنوان مثال چالش های هواپیمایی بوئینگ را برای طراحی محصولات جدید در نظر بگیرید. شما چه پیشنهادی برای ازدیاد قابل هشیاری و ی عملکرد یک هواپیما دارید؟ تکنولوژی هواپیماسازی ده ها سال است که به تكاپو خود ادامه می دهد؛ اما با این حال اخیرا با ارائه ی مواد اولیه ی جدید توانسته اند وزن هواپیماها را ۴۰ هزار پوند (حدود ۱۸ هزار کیلوگرم) و مصرف سوخت آن را ۲۰ درصد کاهش دهند.

بنابراین می توان گفت خلقت در ژنوم مواد به این صورت بوده است که آن ها شان داده ای از ویژگی های مواد اولیه مانند قدرت، چگالی و موارد دیگر را ذخیره و از مدل های کامپیوتری برای پیشگویی نمونه های ساخته شده استفاده می کنند.

این مفروضات و مجهولات به عنوان یک پروگرام ی دولتی شناخته می شوند و نه تنها در اصالت شرکت های هزارمیلیون دلاری مانند بوئینگ بلکه در آزادمنشی هر شخصی که بخواهد از آن ها مصرف کند قرار می گیرد.

 

آمادگی بهتر از انطباق است

در چند دهه ی گذشته تأکید زیادی روی چابکی و وفق شده است. زمانی که تکنولوژی جدیدی مانند شبکه های همگانی معاشرتی و انفرادی یا هوش  حقیقی وارد بازار می شود، تنسیق ها تازه از وجود آن ها باخبر می شوند و خودشان را با تجنید آن ها تطبیق می دهند. درصورتی که اگر این کار را کمی سریع تر انجام دهند، می توانند در رقابت پیروز شوند.

ما هم زمان در حال وارد شدن به عصر جدید نوپردازی و اقتباس هستیم. اپلیکیشن های جدید به فکر توسعه ی نسخه های قدیمی تکنولوژی گذشته نیستند؛ بلکه قصد دارند نمونه های جدید را وارد بازار کنند. به همین دلیل در آینده، آماده شدن نسبت به منطبق شدن از اهمیت بیشتری متمتع خواهد بود.

شما چگونه با معماری جدید محاسبات کار خواهید کرد؟ مهندسی سریع و ارزان ژنتیک چگونه بر صنعت شما تأثیر خواهد گذاشت؟ چگونه می خواهید از مواد اولیه ی جدیدتر و ارزان تر برای بهبود محصولات و کاهش قیمت ها مصرف کنید؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ها باید سعی کنید مشکلات جدید را معارفه و کنید تا بتوانید از تکنولوژی های جدید برای برطرف کردن آن ها مصرف کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.