به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی

تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی

با توجه به پیشامدهای به وجود آمده برای کشور ایران برخی از فعالیت هایی که کاربران ایران در گوگل انجام می دهند محدود تر شده است. برخی وبلاگ‌نویسان و وب‌مسترهای فارسی و انیران پس از حذف شدن دسترسی آنها به پنل گوگل آنالیتیکس، این مایه را در توییتر مطرح کرده‌اند و به نظر می‌رسد که تا کنون دسترسی اغلب ۳۰ شمار استقصا مسدود شده باشد. اینطور که پیداست موج مسدود شدن دسترسی‌ها حالا در حالتی یواش و تند پیش می‌رود ولی عده‌ای از وب‌مسترها نیز سرعت ستاندن آن اقرار هول کرده‌اند. در ادامه در مطلب مبانی سئو در مورد تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی

بر پایه گفته‌های کاربران و پژوهش ها «دیجیاتو»، مبادرت گوگل با سایت‌های آریایی الگوی دقیقی ندارد و مرئی زدودن که چرا در حال تهیه این معیار از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها دسترسی آنالیتیکس خود را از دست داده‌اند از دست واگذاشتن دسترسی هم به این طریق است که کاربر پس از رجوع به آنالیتیکس را بینایی دیدار می‌کند و این در حالیست که پیشتر، آزگار پایه ها ثبت‌نام به كاربستن شده است.

تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی
اما مشکل زمانی جلوه جلی می‌کند که بخواهید دوباره ثبت نام کنید. گوگل فقره سبب ثبت نام مكرر از شما التماس می‌کند تا شماره ID مربوط به AdWords را وارد کنید و نشانه اعجوبه این مضمون نیز عیان نیست.حتی زمانی که با بخش تقویت سروكار بگیرید تا مشکل آنالیتیکس را مورد بحث موردتوجه طرح شده کنید، حفظ سرو AdWords عوض شما را خواهد داد.

«دانرو» یکی از مجموعه‌هایی است که دسترسی به آنالیتیکس سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در و اپ خود را از دست داده و «پارسا جان‌باز»، مدیرعامل این شرکت خبر می‌دهد که محافظت گوگل نیز پاسخ دقیقی به خواهش جستجو نداده و در منتها نیز از پاسخ واگذاشتن امنتاع كاركشته است.

تاثیر تحریم گوگل برای کسب و کار ایرانی

مدیرعامل دانرو، این قطعه حادثه را مشکلی بزرگ درخصوص کسب‌وکارهای عجم می‌داند و می‌گوید: «در صورتی که این سازوکار بقیه داشته آرزو بادا و شرکت‌های ایرانی نتوانند به پنل آنالیتیکس خود دسترسی داشته باشند، رفاه و خرابی سرویس‌ یا محصولات متجدد و انفكاك و انفصال اقدام کاربران تخمیناً غیرممکن می‌شود. این پیوستگی پس از یک کمپین تبلیغاتی برای ما افتاد و كنون نمی‌توانیم بازخورد دقیقی از آن داشته باشیم.»

اخیراً شرکت‌های فعال در هوا بوم وبر تکنولوژی که خدماتشان را به شکل دنیوی كلی نمایش می‌کنند، روی تحریم‌های عتیقه و اقتصادی فارس عوعو و تاویل آن حساس‌تر شده‌اند؛ اتفاقی که بی‌راه نیست اگر آن را ملصق با سیاست‌های رییس جمهور چهل و پنجم آمریکا، دونالد ترامپ دانست.

اقدام گوگل حاكی بر حذف دسترسی آنالیتیکس، در حالی جلد غشا چهره می‌گیرد که در روزهای كهن اخبار غیر رسماً در تنگه درخور باز شدن درب‌های پلی استور بر روی آبادانی دهندگان اپلیکیشن‌های عجم به گوش رسیده بود اما عجالتاً می‌بینیم که این شرکت اقدامی متشابه اپل را در پیش محزون و دسترسی برخی وب‌سایت و اپلیکیشن‌های ایرانی به پنل آنالیتیکس را نیز حذف کرده است. یقیناً به نادره عبرت اعجاز تحریم‌ها، این سرو از سال‌ها پیش به روی ایرانیان ودیعه درستكاری شده بود اما کاربران ایرانی با دگرگونی آی.پی از آن مصرف می‌کردند.

در حال مرتب مقدار سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که با مشکل فوق برابر شده‌اند اضافه نابود و اغلب سایت‌های ایرانی به طور کامل با دگرسانی آی.پی به این پنل دسترسی دارند اما چه می‌شود اگر این موج نیز بلندتر شود، تمام سایت‌های ایرانی را در بر گیرد و مهم‌ترین ابزار عزل انقطاع و جداسازی ترافیک یک سایت یا اپلیکیشن به طور کامل از حد وب‌مسترهای ایرانی‌ بیرون شود؟

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.