به مجله سئو (SEO) خوش آمدید!

تگ HTML چیست و چه کاربردی دارد؟

تگ HTML چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مواردی که در سئو کلاه سفید مورد استفاده قرار می گیرد برچسب ها هستند. استفاده از تگ ها در وردپرس پدیده ی جدیدی نمی باشد و پیشنه بسیار زیادی دارد با استفاده از این مورد می توانیم کلمات کلیدی مورد نظر خود را در مقاله خود منظور نمایید. استفاده از برچسب ها باعث می شود که به مخاطب و خواننده خود کمک کنید که به راحتی به کلمه کلیدی خود دسترسی پیدا کند و همین مورد باعث می شود که ایندکس وب سایت شما تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

تگ HTML چیست و چه کاربردی دارد؟

در مقاله تگ HTML چیست و چه کاربردی دارد؟ می توانیم به این نکته اشاره کنیم که در استفاده از تگ و برچسب ها باید حتما به موارد زیادی توجه نمایید که موتور جستجو گوگل فعالیت شما را به عنوان اسپم شناسایی نکند زیرا که استفاده بیش از معمول از تگ ها و برچسب ها باعث می شود که گوگل شما را با عنوان متخلف شناسایی نماید و به دلیل قانون هایی که در ایران وجود دارد با مشکل فیاترینگ مواجه شوید. بنابراین قبل از اینکه از تگ ها استفاده کنید آموزش های لازم را برای استفاده از این مورد را ببینید.

تعریف تگ

در مبانی سئو باید خاطر نشان کنیم که اگر بخواهیم در مورد تگ بیشتر صحبت کنیم می توانیم بگوییم که استفاده از تگ ها می توانید به عنوان دسته بندی دوم برای وب سایت ها شناخته شود. برای اینکه در دسنه بندی و کتگوی وب سایت از داشتن لیست بلند بالایی خودداری کنیم از تگ ها و برچسب ها استفاده می کنیم که لیست و کتگوری مختصری داشته باشیم. زمانی که بازدید کننده به سایت شما سر می زند به قسمت تگ ها و برچسب ها می رود و کلمه کلیدی خود را پیدا می کند و همه مطالب مورد نظر خود را در زمینه کلمه کلیدی خود را می یابد.

استفاده از برچسب ها و تگ ها سبب می شود که وب سایت شما از نظر محتوایی محبوب تر شود و گوگل کلمات کلیدی که به عنوان تگ یا برچسب در نظر گرفته اید را در قسمت جستجو خود در نظر بگیرد و بازدید کنندگان بسیار زیادی را به سمت وب سایت شما سوق بدهد.

اشتباهات زیادی ممکن است در زمان منظور کردن تگ ها و برچسب ها صورت بگیرد که یکی از این اشتباهات استفاده از برچسب هایی است که قبل آن ها را در کتگوری خود استفاده کرده اید. پس حتما باید در زمان منظور کردن برچسب ها به ین نکته توجه داشته باشید که از تگ مورد نظر در دسته بندی اصلی وب سایت خود استفاده نکرده باشید.  این شرایط سبب می شود که در وب سایت شما صفحاتی به عنوان صفحات داپلیکیت که به معنای صفحات چند گانه می باشد، شکل بگیرد. این صفحات دارای محتوای چندگانه می باشند.

تگ HTML چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی گوگل قصد دارد بر کلمات کلیدی و تگ های شما ارزش گذاری نماید برای صفحات تکراری شما نیمی از ارزش واقعی را در نظر می گیرد که وضعیت چندان مناسبی برای وب سایت شما محسوب نمی شود که باید این مطلب را در مورد استفاده از تگ ها بدانید که موتور جستوی گوگل به تازگی زمانی که شما از تگ های تکراری استفادخ می کنید تنها به یکی از مواردی که در نظر گرفته اید بها می دهد و یکی از صفحات شما را کاملا نادیده می گیرد. پس یکی از مهم ترین کارهایی که باید در زمان منظور نمودن تگ ها استفاده کنید این است که از استفاده کردن برچسب های تکراری خودداری نمایید.

از عنوان برای برچسب استفاده نکنید!

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افرادی که در زمینه وبمستر مرتکب به آن می شوند این است که از عنوان مطلب خود برای برچسب وب سایت خود استفاده می کنند. این اشتباهات بیشتر در وب سایت هایی دیده می شود که مطالبی را برای دانلود در نظر گرفته اند. استفاده از عنوان در قسمت برچسب های وب سایت سبب می شود که بر روی وب سایت شما دو صفحه تکراری با متاها و دیسکریپشن های تکراری شکل بگیرد و این خود سبب می شود که تگ و برچسب شما با مشکل چند محتوا شدن مواجه شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.